Prim-vicepreşedinte al PSD la nivel naţional, primarul municipiului Galaţi, Ionuţ Pucheanu, a fost reconfirmat, astăzi, în funcţia de lider al organizaţiei municipale a partidului.
„Astăzi am primit votul colegilor pentru a continua în funcția de președinte al organizație municipale PSD Galați. Suntem o echipă puternică și unită, oameni care am demonstrat prin rezultatele electorale obținute de-a lungul vremii, dar mai ales prin acțiunile noastre de zi cu zi, că lucrurile se pot schimba în bine, aici, la Galați. Iar dezvoltarea orașului, parcursul bun, trebuie să continue. Și vom lupta în fiecare zi pentru oamenii de aici, pentru acest loc binecuvântat”, a declarat edilul-şef, mulţumind colegilor pentru susținere și încredere.
Conform datelor noastre, Ionuţ Pucheanu a devenit preşedintele organizației municipale PSD Galați pe 8 august 2022.

