Un bărbat de 46 de ani din Galați a ajuns în penitenciar după ce a fost depistat de polițiștii care au pus în aplicare un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea emis de instanță. Acesta are de executat 1 an și 3 luni de detenție, după ce a fost condamnat pentru conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe.
Bărbatul a fost identificat de polițiști marți, 23 iunie 2026, în municipiul Galați. A fost escortat și încarcerat în Penitenciarul de Maximă Siguranță Galați.

