United aduce finala campionatului la Galați

(4 voturi)

Specialiști în reveniri spectaculoase, cei de la United au demonstrat acest lucru și în al doilea meci al finalei cu Autobergamo, ambele dispute desfăşurându-se la Deva. După ce au pierdut, scor 2-4, în primul meci al finalei, chiar dacă a fost un joc echilibrat, gălățenii au avut ocazia să-și dovedească spiritul de echipă care nu cedează niciodată în a doua partidă. Astfel, miercuri seară, cei de la Deva s-au desprins până la 3-0, dar Florin Ignat și compania n-au cedat și au reușit să egaleze la 3. N-a fost suficient, pentru că gazdele au făcut 4-3, dar din nou au ieșit la rampă gălățenii, pentru că United a revenit și a dus meciul în prelungiri. În reprizele suplimentare s-au impus gălățenii, cam ca Real Madrid în Liga Campionilor la fotbal. Gălățenii au câștigat cu 6-5 și prelungesc finala cu cel puțin încă două meciuri. Acestea  se vor juca în Sala Sporturilor "Dunărea". Mai întâi, luni, de la ora 20.00, apoi marți, de la ora 19.00. Dacă va fi cazul de un meci decisiv (al cincilea al seriei), acesta se va disputa la Deva, grație clasării mai bune în sezonul regulat a celor de la  Autobergamo.

Citit 920 ori Ultima modificare Vineri, 06 Mai 2022 01:27