Oțelul rămâne neînvinsă după 1-1 cu Selimbar

(26 voturi)
Otelul a reusit sa isi indeplineasca obiectivul de a pleca fara infrangere de pe terenul liderului la zi al campionatului ligii secunde, CSC Selimbar. A fost 1-1, dupa ce Otelul a deschis scorul in prima repriza prin Cisotti, dintr-un penalti scos de Jardan. Egalarea s-a produs la cinci minute dupa pauza, cand Ursu a executat impecabil o lovitura libera de la marginea careului, dictata dupa un fault inutil comis de Azinovic.
Otelul putea da lovitura prin Nica, cu un sfert de ora inainte de final, cand a incheiat o cursa de 60 de metri cu un sut pe langa poarta. De cealalta parte, jucatorii de la Selimbar au nimerit bara de trei ori pe durata partidei.
Otelul ramane neinvinsa in clasament, cu opt puncte dupa patru etape disputate. In runda viitoare, galatenii vor juca pe teren propriu cu Poli Timisoara.
Citit 2823 ori Ultima modificare Sâmbătă, 27 August 2022 02:13