Oțelul rămâne neînvinsă după 1-1 cu Selimbar

(26 voturi)
Otelul a reusit sa isi indeplineasca obiectivul de a pleca fara infrangere de pe terenul liderului la zi al campionatului ligii secunde, CSC Selimbar. A fost 1-1, dupa ce Otelul a deschis scorul in prima repriza prin Cisotti, dintr-un penalti scos de Jardan. Egalarea s-a produs la cinci minute dupa pauza, cand Ursu a executat impecabil o lovitura libera de la marginea careului, dictata dupa un fault inutil comis de Azinovic.
Otelul putea da lovitura prin Nica, cu un sfert de ora inainte de final, cand a incheiat o cursa de 60 de metri cu un sut pe langa poarta. De cealalta parte, jucatorii de la Selimbar au nimerit bara de trei ori pe durata partidei.
Otelul ramane neinvinsa in clasament, cu opt puncte dupa patru etape disputate. In runda viitoare, galatenii vor juca pe teren propriu cu Poli Timisoara.
Citit 2597 ori Ultima modificare Sâmbătă, 27 August 2022 02:13

3 comentarii

• postat de Mario
    Sâmbătă, 27 August 2022 13:02
    84.117.46.***
    Meci echilibrat,păcat că puștiul în prima repriză și Nica în a 2 și au bătut joc de niște ocazii mari de tot,dar și ei au avut vreo 2,3 oportunități importante,per total rezultat corect,în ceea ce privește jucătorii, Azinovici a jucat bine de tot, în schimb Gorovei a prins o zi slabă,Berisha în continuare inexistent și un sfat ptr Munteanu,atacantul de culoare de la ei ar fi un transfer f bun ptr noi,deci ne mișcăm și noi un pic,o ofertă ceva...
    0
    9
    Raportează
  • postat de comunismul
    Sâmbătă, 27 August 2022 01:41
    5.13.237.***
    macar daca bateau! se transformau in trei victorii si un egal! acum situatia nu este prea grozava! doua victorii si doua egaluri! dar important este campionatul inca se joaca! asa ca se pot schimba multe banuiesc! si oricum meciul asta trebuia sa il castige! dar na daca au dat pe langa! asa stiu ei sa joace! fara suparare dar asta este! numai zic spun ca au tras de minge! ambele echipe! ca sa marcheze! mama ei de minge si de tot! oricum selimbar astia parca mare echipa! echipa de smecheri si atata tot! sa dea la clanta atata stiu! ideea este ca multi i-au pus gand rau asa otelului! si nu e corect!
    14
    2
    Raportează
  • postat de Bine, media jocurilor este bună.
    Vineri, 26 August 2022 22:48
    109.166.131.***
    Bine, bravo...mai atenți în apărare, că-i păcat de munca pentru golul înscris. Baftă, că-i de bine, media jocurilor este pe plus și este încă loc de mai bine, este potențial în echipă.