Trei puncte de aur: Oțelul – Steaua 3-2

(34 voturi)

Nimic nu avea să anunțe nebunia de meci de care au avut parte cei peste 9.000 de fani prezenți în arena ce poartă numele echipei favorite, dar scorul a fost unul greu de anticipat, mai ales ca număr de goluri. Victorie cu 3-2 pentru Oțelul, care a reușit să se desprindă la 3-0 până la pauză prin reușitele semnate de Fatai (de două ori) și Ursu. După pauză a revenit Steaua în joc, cu două goluri marcate de Bodișteanu, iar portarul Dur-Bozoancă a menținut-o pe Oțelul în postura de favorită la promovare și după a doua etapă din faza de play-off din Liga 2.