Prezențe notabile la Brașov

DANS SPORTIV. Patru perechi de dansatori de la CSM Galați au fost prezente la Campionatul Național de dans sportiv - clase, unde au avut prezențe notabilie. Competiția a avut la start 500 de perechi și  s-a desfășurat în orașul de sub Tâmpa. La clasa B tineret, perechea Tudor Bratu - Alma Stoinoiu s-a calificat în finală, unde a obținut locul 7, iar Tudor și Alma au reușit să se califice în semifinale la clasa B latino tineret. Alin Tudose și Maria Gâscă au ocupat locul 9 la clasa B latino adulți și locul 4 la clasa C standard adulți. Antonio Molnar și Alesia Vârtosu s-au calificat în semifinale la clasa D standard tineret și s-au clasat pe locul 9 la clasa D latino tineret. În sfârșit, Sebastian Paicu (CSM Galați) și Daria Hâncu (Generația 9) au obținut locul 6 în finala clasei E tineret standard, iar la clasa E tineret latino s-au clasat pe locul 8.

HANDBAL. În eșalonul al doilea de handbal feminin, etapa a patra, CS Municipal Galați a jucat pe teren propriu cu CSM Roman. Deși înaintea campionatului, romașcanele erau considerate pretendente la șefia clasamentului Seriei B, pe teren lucrurile s-au prezentat  cu totul altfel. Gălățencele au câștigat categoric, cu scorul de 42-30, nelăsând nicio șansă echipei oaspete. Principalele marcatoare au fost Cristina Andriță și Mădălina Manolachi - câte 6 goluri. Următorul meci, tocmai pe 29 octombrie, la HC Femina Piatra Neamț.

Citit 321 ori Ultima modificare Luni, 09 Octombrie 2023 14:52