Clasări fruntașe la Brăila

TENIS. La Brăila a avut loc un turneu de tenis, la care gălățeanul Albert Carp (Clubul Arcada) s-a clasat pe primul loc la categoria Under 14. El a câștigat toate meciurile: 6-0, 6-1 cu Tudor Constantin (Constanța), 6-3, 6-2 cu Tudor Buciu (Brăila) și 6-1, 6-2 cu Mihai Niculescu (Mizil). În același turneu, Elis Amalia Lungu (CS Arcada) s-a clasat pe locul al doilea, cu două victorii și o înfrângere.

HANDBAL. În Campionatul Național de handbal juniori au avut loc câteva partide interesante: CSM Galați - CSM Constanța 43-29 (junioare I), ACS Lucian Bute - CSM Galați 31-19 (junioare II), CSM Galați - ACSH Tecuci 24-13 și ACS Viitorul Oțelul - Prosport Focșani 22-21 (junioare III).

BADMINTON. În finalul acestei săptămâni, 27-28 octombrie, la Galați vor avea loc întrecerile Campionatului Național de badminton pentru juniori - Under 9 și Under 17.

HOCHEI. Antrenorul Cătălin Geru crede că jucătorii săi aveau nevoie de cele două succese obținute cu formația din Tg. Mureș. Echipa Under 17 a Clubului CSM Galați a obținut două victorii reconfortante, 15-2 și 17-0, în debutul Campionatului Național. În weekendul viitor (4 și 5 noiembrie), gălățenii vor juca cu Corona Brașov, în deplasare.

Citit 405 ori Ultima modificare Marți, 24 Octombrie 2023 14:10