Programul meciurilor din Champions League

VOLEI. Peste două zile debutează meciurile turneului pentru calificarea în grupele Ligii Campionilor la volei masculin. Iată programul meciurilor grupei de la Galați: vineri, 10 noiembrie, ora 18,00, CSM Arcada - Prometey Dnipro și Olympiakos Pireu - Neftochimic Burgas; sâmbătă, ora 18,00, Burgas - CSM Arcada și Prometey - Olympiakos; duminică, ora 15,00, Burgas - Prometey și Arcada - Olympiakos.

FOTBAL. În etapa a 7-a a eșalonului al doilea de fotbal feminin, SC Oțelul a jucat cu Fair-Play București și a câștigat cu scorul de 3-2 (2-1). Au marcat Ioana Sfetcu, Andreea Surcică și Georgiana Munteanu. În clasamentul la zi, Oțelul ocupă locul 4, cu 15 puncte (golaveraj 22-15).

Junioarele SC Oțelul au jucat, acasă, cu FC Bacău și au câștigat cu 5-2 (1-0). Golurile au fost înscrise de Maria Comănescu (3) și Miruna Ene (2).

KARATE. Luptătorii tecuceni au participat la a V-a ediție a Concursului de karate fudokan "Brașov Cup", competiție care a reunit 260 sportivi de la 17 cluburi. Neko-Me Karate Club Tecuci (antrenori sensei Aura și Angel Doncea) a încheiat pe locul secund întrecerea pe echipe, întorcându-se la Tecuci cu 25 de medalii de aur, 20 de argint și 26 de bronz.

Citit 550 ori Ultima modificare Marți, 07 Noiembrie 2023 13:23