Echipa masculină de baschet CSM Galaţi a câștigat categoric, scor 80-59, restanța din deplasarea cu Laguna București, din cadrul primei faze a Ligii Naționale. Gălățenii au reușit cel de-al doilea succes al sezonului și se pregătesc de faza a doua a campionatului. Până atunci, trupa lui Florin Nini mai are de jucat acasă alte două jocuri, cu Rapid (sâmbătă, ora 18:30) și cu Voluntari (pe 20 ianuarie). Marcatorii celor 80 de puncte în meciul cu Laguna au fost: Ruffin (21), Ciotlăuș (17), Calenic (10), Coleman (10), Patashuri (9), Johnson (7), Razdevsek (4), Buboiu (2), iar pe teren au mai intrat Boghean, Păduraru și Gherman.
Victorie pentru CSM Galați Scris de Florin Radu
Etichetat cu
Florin Radu
Articole recente - Florin Radu
Oțelul, printre cele mai active echipe din Superligă la transferuri Oțelul continuă să transfere jucători în fiecare zi. Galațiul merge pe Turbo Oțelul Galaţi și-a găsit un nou portar, după despărțirea de Iustin Popescu FOTBAL. Oțelul mută pe piața transferurilor Programul complet. Săptămână cu încă 26 de meciuri la Cupa Mondială
Mai multe din această categorie:

