Halep a revenit cu înfrângere

(7 voturi)

Simona Halep a revenit, luni seară, pe terenul de tenis, la turneul de la Miami, unde a pierdut, în trei seturi, în faţa Paulei Badosa. Halep a început partida foarte bine și a reușit să câștige clar primul set, scor 6-1, dar lipsa ritmului de joc și-a spus cuvântul pe măsura trecerii timpului. Jucătoarea din Spania s-a impus apoi cu 6-4, 6-3 și a obținut calificarea în turul al doilea. A fost primul meci al Simonei Halep după o pauză de un an și jumătate, după scandalul de dopaj. Tot la Miami, au fost eliminate în primul tur Ana Bogdan (2-6, 4-6 cu Siniakova) și Jaquelin Cristian (6-7, 2-6 cu Parry).

Citit 948 ori Ultima modificare Miercuri, 20 Martie 2024 13:32