Oțelul - Meciuri „made in China”

Sălăgeanu, Iorga şi compania n-au obţinut nicio victorie în meciurile amicale din 2012

* „Oţelarilor” nu le-a picat deloc bine faptul că n-au învins nici pe CD Denia, iar astăzi, de la ora 13.00, ora României, au ocazia de a se revanşa * Ei vor întâlni echipa Dalian Aerbin din prima ligă chineză

Egalul cu CD Denia, scor 0-0, i-a pus pe gânduri pe roş-alb-albaştrii lui Dorinel Munteanu. „Se resimte ceva oboseală”, spunea fundaşul Milan Perendija după jocul cu anonimii de pe coasta de est a Spaniei, iar timpul până la primul joc oficial din 2012 este tot mai scurt. Cu cei nouă jucători care au început mai târziu cantonamentul de la Oliva Nova şi cu trupa care a bifat 90 de minute în duelul de alaltăieri, Neamţul va căuta astăzi cea mai bună formulă ca să învingă o echipă din China, Dalian Aerbin, nou-promovată care a cumpărat în această iarnă câţiva jucători cu nume. Rochemback, fost la FC Barcelona, M’Bami (ex-Paris St. Germain) şi Utaka, atacant cu ani buni în prima ligă belgiană, au semnat cu Dalian. Meciul, programat la ora 13.00, ora României, se va ţine la Benidorm, localitate aflată la 45 de minute cu autocarul de staţiunea în care sunt cazaţi „oţelarii”. Experienţa chinezească nu se va încheia însă astăzi. Duminică, cel de-al treilea adversar de pe tărâm iberic va fi Shandong Luneng, de asemenea din cel mai mare stat din lume.

Citit 1782 ori Ultima modificare Joi, 09 Februarie 2012 19:32