Biletul zilei - Banii sunt la Cernat

Tichetul de vineri seară ar fi putut merge la concursurile de miss. Atât de frumos a fost! Monaco a învins pe Nantes cu 2-1 (cotă 2.05 la victoria gazdelor!), Tg. Mureş s-a lăfăit în dubla cu Gaz Metan (rezultat final 1-0), Hercules a călcat Girona în picioare cu un spectaculos 4-2 şi nici cu Gyor nu ne-a fost ruşine. Gyor la fotbal, nu la handbal, domnilor! A ieşit un 2-1 cu Kaposvari, aproape că ne pregăteam să mergem la casierie. Era nevoie de succesul lui Beşiktaş la Karabukspor, acolo unde prestează gălăţeanul Florin Cernat. Oaspeţii au deschis scorul, au fost egalaţi, iar din minutul 68 au rămas în zece oameni. Cu şase minute înainte de finiş a mai fost eliminat un om din tabăra lui Beşiktaş, aşa că banii noştri au rămas la „Diamant”, aşa cum i se spunea lui Cernat când juca la Oţelul.

Tottenham – Norwich                               1 (cota 1.35)

FC Braşov – Concordia Chiajna                1 (cota 1.85)

Malaga – Santander                                1 (cota 1.40)

Gloria Bistriţa – FC Argeş                        1 (cota 1.35)

Newcastle – Bolton                                 1 (cota 1.62) 7.64

Pentru astăzi avem ceva mărunţiş de aruncat pe cinci meciuri de fotbal. Mergem cu 10 lei pe 1 solist în partidele în care Tottenham, Braşov, Malaga, Bistriţa şi Newcastle sunt gazde. Başca, favorite. Singurul pericol ar putea veni de sub Tâmpa, acolo unde se va afla în vizită Chiajna lui Reghecampf, dar nici cu Şumudică nu-i uşor să te iei la trântă! Cota generală de azi este 7.64. Spor!

Citit 4186 ori Ultima modificare Duminică, 08 Aprilie 2012 17:26