Biletul zilei - Cinci jocuri, cu încredere maximă

Şi ce bine le alesese Dănuţ Lungu pentru biletul de week-end! Dortmund şi Juventus s-au impus fără emoţii în deplasare, în timp ce trei din jocurile în care pariase pe gazde s-au încheiat cu acelaşi scor (2-1). Spre deosebire de Lyon şi Montpellier, cei de la Chelsea s-au cam chinuit cu Wigan, cu golul victoriei marcat în minutele de prelungiri. Necazul a venit de la Liga I, biletul fiind făcut scrum de megasurpriza produsă de Petrolul la Dinamo.

BILETUL ZILEI

Chievo – Milan 2 cotă 1,62

Rochdale - Sheffield Utd 2 cotă 1,80

Ajaccio GFCO – Lyon 2 cotă 1,80

Real Sociedad – Betis Ambele echipe înscriu cotă 1,65

Barcelona – Getafe 1 cotă 1,08

Puţine meciuri sunt programate în această seară, astfel că şi oferta e săracă. Totuşi, am dibuit câteva evenimente de pariat din toată inima, fără reţineri. Milan nu mai are voie să calce strâmb, altfel adio titlu, pe acelaşi criteriu alegând şi jocul din Anglia, cu Sheffield obligată să câştige pe terenul unei echipe aflată la retrogradare, altfel îşi compromite şansele la promovarea în Premier League. Nu-mi plac meciurile de cupă, dar totuşi vorbim de Lyon în faţa unei formaţii din liga a treia ca să ne temem de vreo surpriză. Din Spania am ales o confruntare între două echipe care termină extrem de rar meciurile fără să înscrie, în timp ce pe Barcelona i-am adăugat doar ca să mai ciupim un pic la cota generală, ajunsă la 9,35.

Citit 4411 ori Ultima modificare Luni, 30 Noiembrie -0001 02:00