Oţelul, 1-1 cu Slavia Sofia

Formaţia lui Dorinel Munteanu a jucat joi seară cu gruparea bulgară Slavia Sofia în localitatea slovenă Beltinci. Partida, una plină de durităţi, dar şi cu faze de fotbal veritabil, s-a încheiat la egalitate, scor 1-1 (1-1).

Slavia a deschis scorul prin Mladenov în minutul 4, cu un şut din careul mic, iar Laurenţiu Iorga, cu marele sprijin al lui Gabriel Paraschiv, a adus egalarea în minutul 45. Alte detalii în „Viaţa liberă” de sâmbătă.

OŢELUL GALAŢI – SLAVIA SOFIA 1-1 (1-1)

Au marcat: Iorga 45’ / Mladenov 4’;

Echipele utilizate:

OŢELUL: S. Kolev (46’ Baotici) – Cârjă (71’ Râpă), Costin (83’ Sârghi), Jelev (83’ David), Ilie (71’ Siminic) – Iorga (71’ Avram), Giurgiu (57’ Neagoie) – Ibeh (78’ N’Kongue), Paraschiv (65’ Antal), Pătraş – Axente (61’ Matei). Antrenor: Dorinel Munteanu;

SLAVIA: Gospodinov – Deakov, Kavdanski, Petkov, Samokişev – Popara, G. Ivanov, N. Petrov, Diolgerov – Mladenov, Junior. Antrenor: Vuţov. Au mai jucat: Beto, Dubala, T. Kolev, Kolrivarov, E. Petrov, B. Georgiev, Ortega.

Citit 973 ori Ultima modificare Luni, 30 Noiembrie -0001 02:00