Blocul Național Sindical (BNS) a organizat, joi dimineață, o acțiune de pichetare a Congresului PPE, în fața Complexului Expozițional Romexpo, pentru a atrage atenția liderilor politici europeni despre practicile antisindicale din ultima perioadă ale directorului general al Companiei Naționale Poșta Română. Protestul a avut loc "ca urmare a ultimelor acțiuni ale directorului general Valentin Ştefan și față de atitudinea sa ostilă. Managerul Poștei Române violează drepturile fundamentale de muncă ale salariaților. Acesta încalcă drepturile fundamentale ale muncii și ale lucrătorilor. În prezent, Valentin Ștefan reprezintă o pată pe obrazul PNL. Ca organizație sindicală, nu vom tolera practici antisindicale în Poșta Română. Este nevoie de justiție socială pentru lucrătorii poștali", potrivit unui comunicat remis de BNS. Tot joi, astfel de acțiuni de pichetare ale BNS au mai fost programate la sediul Partidului Național Liberal și la cel al Companiei Naționale Poșta Română.
Sindicaliștii din BNS au pichetat Congresul PPE Scris de Cristinel Luca
Cristinel Luca
Articole recente - Cristinel Luca
Unde va stinge Electrica lumina Licitația pentru Liberty a murit, negocierile continuă Premieră. Prima navă care intră în Port Bazinul Nou după 38 de ani Ce mesaj le transmit angajaţilor administratorii concordatari ai Liberty UPDATE. Ziua cea mai lungă pentru Liberty Galaţi. Şi a doua licitaţie a fost un eşec
Mai multe din această categorie:

