Traficanţi încarcerați în Penitenciarul de Maximă Siguranță Galați

Traficanţi încarcerați în Penitenciarul de Maximă Siguranță Galați
Evaluaţi acest articol
(7 voturi)

Mai multe persoane condamnate defintiv pentru infracțiuni cu stupefiante au fost depistate de polițişti și încarcerate în Pentitenciarul de Maximă Siguranță de la Galați.

Astfel, pe 10 noiembrie 2025, polițiștii Serviciului de Investigații Criminale de la Biroul Urmăriri, cu sprijinul celor din cadrul Postului de Poliție Drăgănești, au depistat la Drăgănești și la Tecuci mai multe persoane condamnate pentru trafic de droguri. Un bărbat de 31 de ani, din Drăgănești, pe numele căruia Tribunalul Galați a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, într-o cauză penală în care a fost condamnat la 2 ani și 7 luni de închisoare cu executare, o femeie în vârstă de 29 de ani, din Drăgănești, pe numele căreia Tribunalul Galați a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, într-o cauză penală în care a fost condamnată la 3 ani și 4 luni de închisoare cu executare și un bărbat în vârstă de 29 de ani, din Drăgănești, pe numele căruia Tribunalul Galați a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, într-o cauză penală în care a fost condamnat la 5 ani de închisoare cu executare.

Tot în Penitenciarul de la Galați a ajuns și un alt bărbat, de 33 de ani, din Tecuci, pe numele căruia Tribunalul Galați a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea, într-o cauză penală în care a fost condamnat la 5 ani și 2 luni de închisoare cu executare.

Persoanele depistate au fost conduse și încarcerate în Penitenciarul de Maximă Siguranță Galați, în vederea executării pedepselor.

Citit 1473 ori Ultima modificare Marți, 11 Noiembrie 2025 15:53

1 comentariu

  • postat de Doar nu credeți că se vor apuca de muncă cinstită?
    Miercuri, 12 Noiembrie 2025 09:07
    128.127.118.***
    Si după așa de huzur in puscărie ,ei ies afară nu?Mai devreme chiar ,pentru buna purtare.Pai înăuntru sunt închiși nu au ce rău să facă.Rău fac ,când ies iară.Ca e prosti.nu stiu trăi in libertate.
    0
    0

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.