Reprezentanții mediului de afaceri din România au propus, în cadrul evenimentului Topul Naţional al Firmelor Private, instituirea unui minister dedicat IMM-urilor şi digitalizării. „Credem că trebuie luate câteva măsuri instituţionale şi propunerea noastră este să avem un minister dedicat IMM-urilor şi digitalizării pentru că sunt două concepte extrem de necesare în această perioadă“, a spus Florin Jianu, preşedintele CNIPMMR. Jianu a afirmat că IMM-urile sunt companiile cu cea mai dificilă situaţie în timpul crizei şi a arătat că stimularea creării de locuri de muncă este extrem de importantă în acest context.
Minister dedicat IMM-urilor şi digitalizării Scris de Cristinel Luca
Cristinel Luca
Articole recente - Cristinel Luca
Fabrica de ulei din Zona Liberă poate începe producția în toamnă Remus Borza: Există o ofertă pentru cumpărarea Liberty! EXERCIȚII. Elicoptere militare vor zbura, zi de zi, deasupra Galațiului Galațiul, printre județele cu cele mai mari investiții în irigații Care este „polul” amenzilor la balastiere din judeţul Galaţi
Mai multe din această categorie:

