Festival studenţesc de rock, la Galaţi

Festival studenţesc de rock, la Galaţi
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

Casa de Cultură a Studenţilor Galaţi organizează, sâmbătă, 22 noiembrie 2025, Festivalul Naţional Studenţesc de Muzică Rock “S’Live Rock”.

Evenimentul, ajuns la cea de-a XVI-a ediție, se va desfăşura anul acesta la Daily Pub, cu începere de la ora 17,30. Vor urca pe scenă trupele: Fier Vechi, Reborn in March, 4KC şi Dimitri’s Bats. Intrarea este liberă.

Proiect de tradiţie al Casei Studenţilor din Galaţi, Festivalul “S’Live Rock” este un eveniment necompetiţional, al cărui scop este dezvoltarea schimbului cultural şi de experienţă artistică între tinerii interpreţi de muzică rock din casele de cultură ale studenţilor din întreaga ţară. Evenimentul este finanțat de Ministerul Muncii, Familiei, Tineretului și Solidarității Sociale.

De-a lungul timpului, festivalul a adus la Galaţi trupe importante ale rockului românesc, printre care Cargo, Timpuri Noi, Trooper sau Bucovina.

Citit 230 ori Ultima modificare Miercuri, 19 Noiembrie 2025 18:21

Lasă un comentariu

Utilizatorul este singurul responsabil de conţinutul mesajelor pe care le postează şi îşi asumă toate consecinţele.

ATENTIE: Comentariile nu se publică automat, vor fi moderate. Mesajele care conţin cuvinte obscene, anunţuri publicitare, atacuri la persoană, trivialităţi, jigniri, ameninţări şi cele vulgare, xenofobe sau rasiste sunt interzise de legislaţia în vigoare, iar autorul comentariului îsi asuma eventualele daune, în cazul unor actiuni legale împotriva celor publicate.

Prin comentariul meu sunt implicit de acord cu politica de confidenţialitate conform regulamentului GDPR (General Data Protection Regulation) şi cu Termeni si condițiile de utilizare ale site-ului www.viata-libera.ro