Şoc şi groază, astăzi, la Spitalul Judeţean de Urgenţă din Galaţi. Două persoane care veniseră în vizită la nişte bolnavi internaţi în unitatea spitalicească au rămas blocate în liftul oprit între etaje.
Cum nimeni dintre cei prezenţi la faţa locului nu a reuşit să pornească ascensorul, astfel încât „prizonierii” să poată fi evacuaţi în siguranţă, a fost nevoie de intervenţia pompierilor militari de la Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă Galaţi.
Potrivit datelor noastre, în jurul orei 12,35, spre unitatea spitaliceasca au pornit două autospeciale ISU.
Vom reveni cu amănunte.

