Viaţa Liberă, felicitată de autorităţile judeţului şi oraşului

Viaţa Liberă, felicitată de autorităţile judeţului şi oraşului
Evaluaţi acest articol
(0 voturi)

 "Salutăm continuitatea prezenţei Vieţii libere în comunitatea noastră"

Marius Stan, primarul municipiului Galaţi: "Cu ocazia împlinirii a 7.000 de apariţii, salutăm continuitatea prezenţei Vieţii libere în comunitatea noastră. Presa, ca liant între autoritatea locală şi cetăţeni, ca legătură între problemele oamenilor şi soluţiile administraţiei, ca instrument de lucru al societăţii în ansamblu, şi-a dovedit de-a lungul anilor utilitatea publică.

În cele şapte mii de zile în care «Viaţa liberă» a sintetizat munca, ştiinţa, dorinţa, puterea şi uneori neputinţa, înfrângerile şi victoriile, pasiunile, lipsurile, mâhnirile şi bucuriile gălăţenilor aşa cum au fost ele, gălăţenii şi faptele lor au avut în cuvântul scris un însoţitor de încredere.

Drumul prin viaţă continuă. La mulţi ani, Viata liberă!".

 

prefect

"Să nu uitaţi că reprezentaţi «a patra putere în stat»"

Emanoil-Cătălin Bocăneanu, prefectul judeţului Galaţi: "Salut longevitatea primului cotidian liber al României libere şi ţin să vă urez dumneavoastră, jurnaliştilor care vă puneţi semnătura zilnic în paginile acestui ziar, ani mulţi şi buni, cu împliniri personale şi satisfacţii profesionale. Să rămâneţi acel punct de echilib

ru atât de necesar în comunitate şi să nu uitaţi că reprezentaţi „a patra putere în stat”, verigă esenţială în mecanismul democraţiei, dar sunteţi, înainte de toate, o punte de legătură între oameni şi întâmplări, mediator perfect în viaţa socială. Vă doresc tuturor sănătate şi putere de muncă, inspiraţie şi subiecte bune, cititori mulţi şi fideli! Să fiţi mereu verticali şi obiectivi, pentru că Viaţa liberă a fost şi rămâne ziarul Galaţiului, ziarul gălăţenilor de pretutindeni. La mulţi ani liberi!"

 

bacalbasa

"Ţineţi timona în aceeaşi direcţie"

Nicolae Dobrovici Bacalbaşa, preşedintele Consiliului Judeţului Galaţi, ne-a adresat următorul mesaj: "Viaţa liberă reprezintă, pentru Galaţi, un mod de a exprima liber, civilizat, fapta şi gândul. S-a impus ca o publicaţie în afara oricărei clasificări la nivelul judeţului. Este un reper care nu poate fi ignorat şi care va rămâne. Galaţiul datorează mult „Vieţii libere” şi nu putem decât să-i urăm la mulţi ani şi să ţină timona în aceeaşi direcţie. Doamne ajută!"

 

 

 

Citit 1687 ori Ultima modificare Luni, 15 Octombrie 2012 11:50

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.