Dacă şi Ministerul Educaţiei îşi va da acordul, fostul atelier şcoală al Colegiului Tehnic „Radu Negru” va fi preluat de către Consiliul Local al municipiului Galaţi şi valorificat. De altfel, chiar Colegiul a anunţat Primăria că nu mai utilizează imobilul respectiv, situat în strada Ştiinţei nr. 26 şi a solicitat predarea lui. Oricum, gradul de deteriorare al construcţiei nu mai făcea posibilă desfăşurarea de activităţi didactice şi de instruire acolo. Municipalitatea este convinsă că prin transformarea fostului atelier în spaţiu cu altă destinaţie imobilul ar putea fi valorificat, ceea ce ar duce la atragerea de noi venituri la bugetul local.
Decizia aleşilor: Fostul atelier-şcoală de la „Radu Negru”, preluat de Primărie Scris de Anca Melinte
Anca Melinte
Articole recente - Anca Melinte
Trasee de transport public deviate până la toamnă David Popovici revine în bazinul primelor sale mari performanțe Contract atribuit pentru exproprierile de pe „Drumul morții”. Modernizarea DN25 Galați – Hanu Conachi Cine i-a luat locul lui Dragoș Magearu în Consiliul Local Gălățencele de la „Vedeta familiei” au nevoie de vizualizări
Mai multe din această categorie:

