Social-democratul Alexandru Cătălin Ion a depus jurământul de consilier local în plenul ședinței ordinare de marți, 23 iunie. Tânărul politician, în vârstă de 36 de ani, este de profesie economist, iar la data la care și-a depus candidatura pe lista PSD era director de vânzări.
Alexandru Cătălin Ion completează echipa consilierilor locali PSD, după plecarea lui Dragoș Magearu. Așa cum ați putut afla din ziarul „Viața liberă”, Magearu și-a dat demisia din Consiliul Local, rămânând doar director la societatea Gospodărire Urbană.
Alexandru Cătălin Ion își va desfășura activitatea în Comisia de urbanism şi amenajarea teritoriului, lucrări publice, ecologie și protecție a mediului înconjurător.

