Pensionară neatentă, lovită de mașină în Galați

Pensionară neatentă, lovită de mașină în Galați
Evaluaţi acest articol
(8 voturi)

Dacă trebuie să traversați o stradă aglomerată și nu vă țin picioarele, ar fi, odată în plus, mai bine să nu riscați să treceți printr-un loc nesigur

O gălățeancă în vârstă de 72 de ani a încercat să scurteze drumul, fără a ține cont de pericol și nici de faptul că nu mai poate alerga ca la 20 de ani, și s-a aventurat să traverseze strada Anghel Saligny, la o oră de vârf, printr-un loc nepermis.

Citește și Pietonul nu este „Dumnezeu” pe „zebră”

O șoferiță de 24 de ani nu a văzut-o la timp pentru a o evita și a acroșat-o, impactul cu mașina provocându-i septuagenarei leziuni care au necesitat transportarea de urgență la spital.

Șoferița nu consumase alcool, au stabilit polițiștii, care au deschis în cauză un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă, urmând a stabili circumstanțele în care a fost posibilă producerea accidentului. 

Citit 3085 ori Ultima modificare Luni, 23 Septembrie 2024 19:04

1 comentariu

  • postat de Mihail
    Luni, 23 Septembrie 2024 19:02
    86.120.239.***
    Atenție sporită de ambele părți; bine că nu a fost mai rău,!!!
    6
    12

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.