Nu mai puţin de 632 de persoane private de libertate aflate în Pentitenciarul Galaţi, din totalul celor 1.006 persoane aflate în custodie, au solicitat să voteze astăzi la alegerile prezidenţiale, potrivit purtătorului de cuvânt al Biroului Electoral Judeţean, Andi Mihalache. Deţinuţii cărora nu li s-au interzis drepturile electorale vor vota cu ajutorul urnei mobile. Pentru a face faţă numărului atât de mare, Biroul Electoral Judeţean a stabilit, special pentru deţinuţi, că trei secţii de votare din municipiul Galaţi - cele cu numerele 36, 37 şi 39 - îşi vor trimite urnele mobile şi materialul de votare la Penitenciarul Galaţi.
Vot în spatele gratiilor/ Urnele mobile de la trei secţii de votare, pentru peste 600 de deţinuţi Scris de Anca Melinte
Anca Melinte
Articole recente - Anca Melinte
Trasee de transport public deviate până la toamnă David Popovici revine în bazinul primelor sale mari performanțe Contract atribuit pentru exproprierile de pe „Drumul morții”. Modernizarea DN25 Galați – Hanu Conachi Cine i-a luat locul lui Dragoș Magearu în Consiliul Local Gălățencele de la „Vedeta familiei” au nevoie de vizualizări
Mai multe din această categorie:

