CSU Galați, al doilea succes

Unul dintre meciurile din etapa a treia a celui de-al doilea eșalon de handbal masculin a fost devansat și s-a disputat la Galați. Jucătorii de la CSU s-au confruntat cu CSM Bacău, cu care au avut o dispută aprigă. Desfășurarea jocului a arătat mult echilibru și pe tabela de scor: 8-10 (min. 19) și 14-10 la pauză. CSU a avut și patru "lungimi" pe tabelă (16-12), pentru ca în minutul 58 să se consemneze egalitatea. După o ratare a oaspeților, noua achiziție gălățeană, Tiberiu Moldoveanu, a înscris, în ultimele secunde, golul victoriei cu 25-24. După acest succes, CSU acumulează 6 puncte și ocupă locul al doilea în Seria A. Antrenorul Florin Andronic a folosit jucătorii: Ungureanu, Dinu - Olaru 4 goluri, Șahân 4, Mârșiu 5, Simo, Șt. Ionel, Ionescu, Chiriac 1, Frangulea 2, Gheorghe, Moldoveanu 9, Mureșan, Bădărău, Lefter și Aurică.

În etapa viitoare, gălățenii se vor deplasa la Vaslui, pentru partida cu Handbal Club.

Citit 800 ori Ultima modificare Vineri, 05 Octombrie 2018 19:44