VICTORIE! Patricia Ţig, pe culmile succesului!

(21 voturi)
3 comentarii

Patricia Maria Ţig, jucătoarea de tenis din Galaţi, a reuşit să cucerească titlul în cadrul turneului pe zgură de la Istanbul, după ce a trecut de celebra Eugenie Bouchard,în ultimul act al competiţiei. Finala a fost una dramatică, cu jucătoarea canadiană impunându-se în primul set, scor 6-2. Ţig s-a repliat rapid în setul secund şi s-a impus cu 6-1. Decisivul a avut nevoie de tie-break, acolo unde gălăţeanca a câştigat la patru. Este cea mai importantă performanţă a Patriciei de până acum în carieră, iar în urma acestui succes va urca până pe locul 58 în clasamentul WTA.

Citit 1960 ori Ultima modificare Luni, 14 Septembrie 2020 00:26