Evaluaţi acest articol
(15 voturi)
7 comentarii

Clubul Sportiv Municipal Galați va avea, din sezonul următor, echipă de fotbal seniori înscrisă în campionatul Ligii a IV-a. Adunarea Generală a cluburilor județene a votat pentru participarea echipei CSM Galați din sezonul următor direct în eşalonul al patrulea. Noua echipă a Galațiului va fi antrenată de Viorel Tănase și Tudorel Pelin, foști jucători de legendă ai Oțelului. Pe lângă CSM Galați, alte 14 echipe vor lua parte la competiție, iar țintarul pentru noul sezon a fost stabilit, fără să se cunoască însă data precisă de disputare a primei runde.

Citit 2672 ori Ultima modificare Miercuri, 16 Septembrie 2020 18:03

7 comentarii

  • postat de un galatean Vineri, 18 Septembrie 2020 10:59 86.121.137.*** Link la comentariu
    1
    4

    As dori o clarificare, asa cum au intrebat si altii: de ce nu ati reinviat clubul de fotbal Dunarea Galati? CSM Dunarea Galati spre exemplu. Clubul de hochei este CSM Dunarea Galati. La fotbal de ce nu se poate?

    Raportează
  • postat de dobrin Vineri, 18 Septembrie 2020 08:16 194.105.20.*** Link la comentariu
    3
    6

    Un mare fas politic, dupa alegeri vor ramane cateva sporturi in csm, dar nu fotbal, csm este jucaria ALDE, astia vor lua 0 voturi.

    Raportează
  • postat de horatiu Joi, 17 Septembrie 2020 23:08 89.137.224.*** Link la comentariu
    2
    7

    Un alt nume nu ati gasit ? Ne intoarcem in anii 50 cu nume ca SN, Energia, Flamura rosie etc. ?
    Care suporter o sa fie ala, cat de inadaptat, sa strige hai CSM ? Nu puteati sa reinviati Dunarea care tot echipa orasului a fost si ati desfiintat-o fara nici o justificare in 2014 ? Asa i-ati fi preluat si palmaresul, destul de bun dealtfel. Sau nu va convine, pt ca sunt implicate multe persoane foste la Otelul si sa nu o puna astfel in umbra, unde e de 5 ani si nu o sa mai iasa vreodata ...

    Raportează
  • postat de MX Joi, 17 Septembrie 2020 19:42 5.13.172.*** Link la comentariu
    0
    12

    Am avut Dunarea Galati echipa in liga2-a echipa Primariei cu stadion mare si de perspectiva ( erau zvonuri pt.modernizarea lui) si v-ati batut joc de ea lasind-o fara nici un sprijin local pina a falimentat. Acum o luam de la inceput cu CSM . Nu era mai simplu sa va fi implicat atunci ?

    Raportează
  • postat de rodax Joi, 17 Septembrie 2020 14:38 109.103.134.*** Link la comentariu
    6
    3

    resurse impartite.otelul,echipa fanion a orasului va avea de suferit.

    Raportează
  • postat de Tudor V Joi, 17 Septembrie 2020 12:57 89.136.0.*** Link la comentariu
    1
    6

    Cluburile sportive municipale, finantate de primarie pe baza de ”cumetrii”, ca si asociatiile si ong-urile social culturale, abonate la banul public nu fac decat sa contribuie la evaziune si ”sifonare”. Toate aceste entitati, daca dovedesc ca au priza la public, pot primi cota de 2%, sau cat mai este, din impozitul pe salarii/beneficii, ori din sponsorizari individuale ale persoanelor fizice si juridice. Sa nu mai spunem de fondurile comunitare pe care le pot accesa, daca au intentii legale si obiective in interesul societatii si nu al propriului buzunar/Land Rover, si nu le este teama de verificarile efectuate de OLAF si alte structuri abilitate! In tarile civilizate, inclusiv din Europa, sportivii retrasi din activitate, sau ramasi fara angajamente, nu se ”caciulesc” la primarie sa primeasca ajutor (doar cel mult pentru o locuinta sociala), ci se angajeaza oriunde, inclusiv in zona de curierat si livrare de produse alimentare, ori in supermarkete!

    Raportează
  • postat de GIOVANI Joi, 17 Septembrie 2020 12:39 81.12.149.*** Link la comentariu
    2
    5

    Asta e in locul fostei echipe Dunarea?

    Raportează

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.