CSU Belor a resimțit efectele coronavirusului

(7 voturi)

Echipa de volei feminin CSU Belor Galați a încheiat turneul de la Blaj, ultimul al turului de campionat, fără să obțină niciun punct din cele trei partide disputate. Formația pregătită de antrenorul Bogdan Paul a resimțit din plin faptul că majoritatea componentelor lotului abia au ieșit din izolare, după ce au fost testate pozitiv cu coronavirus. Astfel, fără o pregătire adecvată înainte de turneu, CSU Belor a fost victimă sigură în fața adversarelor sale. Primul meci a fost cu Știința Bacău, o contracandidată în lupta pentru primele șase locuri, scor 0-3 (18, 21, 11). Chiar în condițiile date, gălățencele au avut posibilitatea să scoată cel puțin un punct cu CSO Voluntari, una dintre ultimele clasate. La scorul de 2-1 (18-25, 25-18, 25-18) pentru formația din județul Ilfov, trupa lui Bogdan a condus cu 16-9, dar din acel moment parcă a înghețat jocul echipei și CSO Voluntari s-a impus și în al patrulea set cu 25-22. În ultimul joc al turneului, CSU Belor a pierdut, scor 0-3, cu gazda turneului – Alba Blaj (20, 13, 20). La capătul turului de campionat, CSU Belor ocupă locul opt în clasament, cu 14 puncte.

Sezonul competițional al Diviziei A1 de volei feminin va intra în pauza de iarnă până la 23 ianuarie, când se va relua cu partea a doua a campionatului.

Citit 1067 ori Ultima modificare Miercuri, 16 Decembrie 2020 18:56