Argint la "Cupa României" la culturism

(9 voturi)

Gălățeanul Cosmin Silaghi s-a clasat pe locul al doilea la "Cupa României" la culturism și fitness, concurs desfăşurat pe 22 mai, la Cluj-Napoca. În vârstă de 23 de ani, tânărul gălăţean a obţinut medalia de argint la categoria juniori +75 kg, din peste 200 de participanți. La competiţie au mai luat parte câţiva sportivi gălățeni: Alisa Rodica David, Denis Alexandru Dumitrescu, Viorel Marian Mocanu și Daniel Bleznicov.

Pasiunea lui Cosmin Silaghi pentru culturism a început când tânărul avea 15 ani. La 20 de ani, a decis să-şi croiască viitorul în această direcție și a obținut certificate de instructor și antrenor sportiv, din partea Federației Române de Culturism și Fitness. Acum, Cosmin lucrează la o sală de fitness din Galați.

Citit 3275 ori Ultima modificare Luni, 31 Mai 2021 16:38