Supercupa, umbrită de un incident nefericit

(6 voturi)

Joi seară, la Brașov, s-a disputat meciul pentru Supercupa României. S-au întâlnit CSM Arcada, campioana ultimelor trei ediții, și Dinamo București, deținătoarea Cupei României. Un meci foarte important, fiecare dintre combatante dorind cucerirea trofeului. Pentru început de sezon calitatea jocului poate fi considerată bună, cu multe realizări, dar și cu unele nereușite. Victoria le-a revenit bucureștenilor, cu un succes la limită: 3-2 (18-25, 25-15, 23-25, 25-15, 15-8). Meciul a avut cursul firesc până în cel de-al patrulea set, când la o fază disputată la fileu, jucătorul Galațiului Tudor Magdaș a suferit un accident – fractură la piciorul drept. Incidentul a oprit jocul multe minute, după care Magdaș a fost transportat la spital. În cursul zilei de ieri, lotul gălățean a ajuns acasă, iar Magdaș a fost supus unui examen RMN și o serie de alte investigații medicale. Este lesne de înțeles că finalul jocului a fost categoric umbrit de acest accident nefericit. Jucătorii noștri nu și-au mai putut stăpâni concentrarea. Era scorul 2-1 pentru Arcada, dar s-a făcut 2-3, însă nimeni din delegația noastră nu mai era cu gândul la trofeu, ci la starea de sănătate a lui Magdaș. Îi dorim cu toții însănătoșire grabnică!

Citit 1485 ori Ultima modificare Vineri, 01 Octombrie 2021 23:44