CSM Arcada Galaţi a câştigat Supercupa României la volei masculin

(25 voturi)

Formaţia de volei masculin CSM Arcada Galaţi a câştigat, sâmbătă după-amiază, Supercupa României, după ce a învins clar, cu scorul de 3-0, echipa SCMU Craiova. Meciul pentru trofeu s-a disputat la Blaj, într-o sală nouă, care a fost inaugurată cu această ocazie.

CSM Arcada s-a impus în primul set cu 25-19, după ce a condus ostilităţile în cea mai mare parte a timpului. În setul secund, campionii au câştigat cu 25-23, după un joc ceva mai echilibrat. Setul al treilea a fost dominat categoric de gruparea gălățeană, care şi l-a adjudecat cu 25-17. Partida s-a încheiat după o oră şi 34 de minute.

Supercupa din 2023 este cel de-al zecelea trofeu câștigat de clubul gălățean. CSM Arcada are acum în palmares cinci titluri de campioană, două Cupe şi trei Supercupe.

Citit 2425 ori Ultima modificare Duminică, 01 Octombrie 2023 23:41