Dublă victorie a echipelor noastre în deplasare

Dublă victorie a echipelor noastre în deplasare
Evaluaţi acest articol
(4 voturi)

HOCHEI. Alexander Neznamov, unul dintre cei mai importanți hocheiști de la CSM Galați, va juca luni și marți, când formația de la Dunăre va întâlni ACS Sapienția U23, ultimele sale partide în fața propriilor suporteri.

Alexander ”Sașa" Neznamov a evoluat în 145 de meciuri pentru CSM din 2018 și până în prezent. Sașa a reușit 150 de goluri și 201 assisturi pentru formația gălățeană în cele şase sezoane petrecute la formația de la Dunăre.

Partidele din Liga Națională dintre CSM Galați și ACS Sapienția U23 se vor disputa luni și marți de la ora 18,30 și vor fi găzduite de Patinoarul ”Dunărea”. Altfel, juniorii Under 17 a CSM Galați au jucat acasă cu Corona Brașov. Meciul a contat pentru ”Naționale” și a fost câștigat de oaspeți cu 3-0.

TENIS. În curând se vor disputa meciuri în Campionatul Național de tenis pe echipe femin. Clubul ”Dacia” Galați va participa la Under 14 (București) cu Carolina Ciobotaru/Laura Iordăchecu, iar la Focșani, cu Amalia Lungu/Laura Țicu, la junioarele Under 16.

SUCCESE. Duminică au avut loc noi meciuri în competițiile naționale. La volei, multipla campioană CSM Arcada a cucerit o victorie clară în deplasarea din orașul de pe Bega: UV Timișoara – Arcada 0-3 (16-25, 14-25, 24-26)

Fetele de la CSM Galați au susținut primul meci oficial din acest an la CSM Roman, în eșalonul secund de handbal. În tur, la Galați fusese 42-30, iar succesul s-a repetat și de această dată: scor 42-23. De la ambele partide vom reveni cu amănunte.

Citit 1205 ori Ultima modificare Duminică, 10 Martie 2024 15:01

1 comentariu

 • postat de rodax
  Duminică, 10 Martie 2024 16:31
  92.83.34.***
  Neznamov,un jucător emblematic al ultimelor sezoane,dar pentru care timpul își spune cuvântul.
  0
  3

Nu se mai pot comenta articolele mai vechi de 30 zile.