Incident reprobabil la Siretul Cosmești - Victoria Independența

(7 voturi)

Dacă în ultima vreme meciurile din campionatul județean s-au desfășurat în plină sportivitate, duminică la Cosmești s-a petrecut un incident reprobabil. Mai erau trei minute de joc, când meciul Siretul - Victoria Independența s-a întrerupt din cauza faptului că spectatorii au intrat pe teren, obligând arbitrul să oprească partida, în timp ce oaspeții s-au retras la vestiare. Arbitrul Flavian Pavel a așteptat trei minute, conform regulamentului, după care a fluierat sfârșitul jocului.

Cele întâmplate la Cosmești vor fi analizate de Comisia de Disciplină a Asociaţiei Judeţene de Fotbal și vor fi aplicate sancțiunile care se impun.

Rezultatele rundei a XIX-a din Liga a IV-a: Siretul Cosmești - Victoria Independența 3-2, în minutul 87 când s-a încheiat partida din cauza incidentelor (2-2, la juniori); Alegria Matca - Viitorul Umbrărești 3-0 (1-3), marcatori: Huhulea, Bobocea, G. Condrache; Voința Cudalbi - Gloria Ivești 2-0 (3-1), marcatori: Moroșanu, Dragomir; Covurluiul Tg. Bujor - Avântul Drăgănești 4-1 (5-0), marcatori: E. Dumitru 2, Năpârlică și Ionuț Constantinescu/ Cristea; Muncitorul Ghidigeni - Lascăr Schela 3-3 (2-3), marcatori: Popa 2, Hârcă/ Tănasă, Mihai, Nedelcu; Progresul Munteni - Agrostar Tulucești 2-3 (0-4), marcatori: A. Dumitru, Ola/ Țâmpău, Spânu, Drăgan; Șoimii Foltești a stat.

Clasament: 1. Voința Cudalbi 44 puncte, 2. Alegria Matca 40 p, 3. Covurluiul Tg. Bujor 38 puncte.

La juniori: 1. Tulucești 47 puncte, 2. Tg. Bujor 43 p, 3. Ghidigeni 37 puncte.

Miercuri, de la ora 17:30, au loc patru meciuri restante din turul campionatului: Progresul Munteni - Gloria Ivești, Victoria Independența - Alegria Matca, Covurluiul Tg. Bujor - Siretul Cosmești și Avântul Drăgănești - Lascăr Schela.

Rezultatele din Liga a V-a: Victoria Slobozia Conachi - Inter Tudor Vladimirescu 6-1, Siretul Piscu - ACS Vânători 0-5, Foresta Șendreni - Mălina Smârdan 4-0, Luceafărul Berești - Răzeșii Valea Mărului 3-1, Voința Cișmele - Prutul Vlădești 5-2, Sporting Galați - Viitorul Costache Negri 1-1, Avântul Jorăști - Zorile Grivița 4-1 și Viitorul Frumușița - Flacăra Pechea 0-4.

Clasament: 1. Foresta Șendreni 45 puncte, 2. ACS Vânători 43 p, 3. Flacăra Pechea 42 puncte.

Citit 1535 ori Ultima modificare Marți, 16 Aprilie 2024 14:34