Biletul zilei - Superfund, ce tentaţie!

Luni seară am fost la o repriză distanţă de câştig. Am urlat de bucurie la golul victoriei marcat în prelungiri de Arsenal, mai ales că aşa am aflat şi eu că la celebra echipă britanică joacă şi un anume Vermaelen. Mister Lungu – îi dorim concediu plăcut, cu urlete de bucurie joi seară, pe stadion – a arătat că Liga I de la noi n-are taine pentru el, astfel că n-au fost deloc emoţii la x2-ul pariat la U. Cluj – Steaua şi nici la victoria Astrei. A ieşit bine şi în Germania, St. Pauli a bătut Karlsruhe. Însă, totul s-a dus pe conducta cu reziduuri la Villareal, unde Getafe a pus de o scufundare a „submarinului galben”.

BILETUL ZILEI

Real Madrid – TSKA Moscova            peste 3,5 goluri            (cotă 1,87)

Mlada Boleslav – Viktoria Plzen    X2            (cotă 1,41)

Chelsea – Napoli  1            (cotă 1,80)

KSV Superfund - Magna Neustadt            X2            (cotă 1,48)

Meciuri puţine şi prea multe echilibrate în oferta pentru astăzi, aşa că n-a fost prea grea ca atenţia să-mi fie atrasă de denumirea ciudată a unei echipei din prima ligă austriacă: Superfund! Am început documentarea, iniţial să vedem dacă au sponsor vreun sex-shop sau chiar bordel şi aşa am văzut că adversarul nu prea ştie să piardă, astfel că n-am ratat ocazia unui pariu atipic: X2, Magna chiar sună academic pe lângă Superfund! Am cumulat cu pofta nebună a lui Mourinho de a-i umili pe cei de la TSKA, cu încercarea celor de la Chelsea de a întoarce acel 1-3 din tur, de la Napoli, plus un X2 pe deplasarea din cupă a campioanei Cehiei, Plzen 1-1 în tur). Aşa am ajuns la o cotă generală de 7,02. Să fie cu inspiraţie!

Citit 4843 ori Ultima modificare Luni, 30 Noiembrie -0001 02:00