Biletul zilei - La un gol de triumf

Am fost foarte aproape să începem din nou săptămâna cu un bilet câştigător. Rooney a marcat un nou gol victorios pentru Manchester United, Braga s-a impus acasă, la fel de bine mersese treaba şi în Cehia, cu o victorie lejeră a celor de Plzen (4-0). Însă, ne-au stricat seara cei de la Polonia Varşovia, care tocmai acum s-au găsit să nu dea un amărât de gol în deplasarea în care mizasem că înscriu ambele echipe.

BILETUL ZILEI

O. Marseille - Bayern München 2 1,83

Slovan Liberec – Teplice 1 1,70

Sparta Praga – Mlada Boleslav 1 1,60

Nacional de Montevideo – Alianza Lima 1 1,33

Argumentaţie

Am pornit acest bilet mizând întâi de toate pe criza acută de formă a celor de la Marseille, care nu mai bat pe nimeni în campionatul intern şi au ajuns mai mult accidental în sferturile Ligii Campionilor. Se adăuga un meci din Cupa Libertadores unde echipa din Uruguay e mare favorită, plus două confruntări retur din sferturile de finală ale Cupei Cehiei, mizând pe gazde după ce în prima manşă, în ambele cazuri, a fost 1-1. Cota generală a acestui tichet este de 6,6. Baftă maximă!

Citit 3205 ori Ultima modificare Marți, 27 Martie 2012 19:18