Biletul zilei - E ziua „Metaliştilor”

Aproape perfect a fost biletul de acum două seri. Ne mai trebuia un gol în duelul Bayern Munchen – Olympique Marseille (s-a terminat 2-0 pentru gazde, atipic rezultat la ce traseu au avut bavarezii în acest sezon de Liga Campionilor) şi măcar un 0-1 în jocul Newtown – The New Saints, partidă din Cupa Ligii Ţării Galilor. Oaspeţii au ratat de multe ori ţinta, aveau doar un 3-2 de apărat din tur, şi au încasat-o în minutul 85. O asemenea surpriză, mai rar! În rest, Barcelona şi Milan au contribuit la înscrierea a peste 2,5 goluri (rezultat 3-1), Spartak Trnava a trecut de Tatran Preşov cu 1-0, iar Zlate Moravce a învins pe Dunajka Streda cu 3-2.

Athletic Bilbao – Schalke 04                            Peste 2,5 goluri (cota 1.62)

Hannover 96 – Atletico Madrid                1X (cota 1.60)

Metalist Harkov – Sporting Lisabona         1 (cota 2.00)

Valencia – AZ Alkmaar                       1 (cota 1.45)

Astăzi ne axăm doar pe meciurile din sferturile de finală din Europa League. Avem returul unor întâlniri senzaţionale departe de a fi jucate. Nici Schalke 04 nu se va considera dată afară din competiţie, în ciuda acelui 2-4 din propriul fief, de aceea va rezulta o partidă cu multe goluri. Hannover 96 are o cotă frumoasă la 1X, pentru ca succesul Valenciei cu AZ Alkmaar, absolut plauzibil, să fie ridicat la rangul de 1.45. Ar mai fi deplasarea lui Sporting Lisabona în Ucraina. Aş fi vrut să mizez X2 pentru un 1.75, dar nimeni n-a mişcat pe acest front. „Metaliştii” sunt ai naibii de buni şi pot trimite acasă chiar şi un brand lusitan. Cota generală a tichetului de astăzi este de 7.51. Norocul fie cu noi!

Citit 8472 ori Ultima modificare Miercuri, 04 Aprilie 2012 17:50