Biletul zilei - Parior înrăit, caut cămătar

Am pariat bine joi seară pe jocurile de Europa League, cu cote de 1.85 fiecare, chiar dacă la Lisabona treaba s-a rezolvat abia spre final. Atât la Sporting-Bilbao, cât şi la Atletico Madrid-Valencia, s-a depăşit borna de 2,5 goluri. Însă, am primit lovitura în moalele capului de la Teplice, care s-a făcut de râs acasă (după 0-0 în tur) cu o echipă aflată la retrogradare, Sigma Olomouc, ratând astfel calificarea în finala Cupei Cehiei. Şi ne luasem măsuri de siguranţă (pariu 1X)! Tot rău a ieşit şi în Bulgaria, unde Slavia Sofia, cu o medie de peste trei goluri pe meci, nu a reuşit să perforeze poarta liderului.

BILETUL ZILEI

Montpellier-Valenciennes repriza a2a 2.10

PSG-Sochaux repriza a2a 2.10

Ipswich-Millwal repriza a2a 2.15

Argumentaţie

Formulă nouă de pariat, cotă totală 9.48 şi doar trei meciuri bifate pe bilet. Asta chiar că sună bine. Mai exact, mizăm pe tipul „în ce repriză se dau mai multe goluri”, cu 2 solist (mai multe goluri în repriza a doua faţă de prima). Cele două formaţii care se bat la titlu în Franţa, marchează constant mai mult în cel de-al doilea mitan, în timp ce Ipswich este o specialistă în astfel de isprăvi, mai ales că primeşte vizita lui Millwall, cu majoritatea golurilor încasate spre final de meci. Precizăm că aceste cote sunt valabile doar la agenţiile care au în ofertă şi varianta de a se paria pe număr egal de goluri pe reprize. Altele returnează suma pariată la „X”, iar cota la miza pe repriza secundă scade la 1,55. Aşadar, mobilizare generală, este pont de luat în seamă, am pregătit lovitura. Totuşi, pariaţi ponderat, titlul doar avertizează unde duce patima exagerată.

Citit 8249 ori Ultima modificare Vineri, 20 Aprilie 2012 20:12