Biletul zilei - Revoluţia franceză

Etapa nebună din Franţa ne-a dat peste cap toate calculele şi inclusiv biletul inedit construit pentru weekend. Dacă de obicei din cele zece meciuri din etapă, în minimum şapte dintre ele se marchează mai mult în repriza secundă, de această dată a fost taman invers. Nu mai puţin de şapte partide au fost cu primul mitan mai bogat în goluri, printre ele numărându-se  Montpellier-Valenciennes 1-0 şi PSG-Sochaux 6-1, exact cele pe care mizasem. Dar trebuie sa scoatem în evidenţă şi partea bună a tichetului, Ipswich-Millwall s-a încadrat perfect în ceea ce propusesem. De asemenea menţionăm că toate comentariile de pe „online” au fost luate în calcul.

BILETUL ZILEI

Barcelona-Chelsea 1 cotă 1,25

Aston Villa-Bolton 1X cotă 1,26

Tavriya Simferopol-Metalurg Doneţk marchează Tavriya cotă 1,27

Livorno-Cittadella pauză X cotă 2,15

Marşăm pe mai multă prudenţă (cotă totală 4,30), chiar dacă oferta zilei de marţi nu ne ajută prea mult. Nu credeam să apuc momentul în care Barcelona să sufere două înfrângeri la rând cu Messi, Xavi sau Iniesta pe teren. Deci un eventual eşec (şi remiza tot eşec e în această seară) nu mai poate fi o variantă. Aston Villa nu-şi permite să cedeze toate cele trei puncte în duelul cu Bolton, pentru că acest lucru ar însemna intrarea în lupta aprigă pentru evitarea retrogradării. Tavriya are o medie bună de goluri marcate şi luptă pentru a prinde ultimul tren de Europa, în timp ce pentru liga a doua italiană, X-ul la pauză e întotdeauna veridic, mai ales că Livorno are mai mult de jumătate din meciuri cu astfel de pronostic.

Citit 3451 ori Ultima modificare Luni, 23 Aprilie 2012 12:10