Biletul zilei - Cu nemţii în finală!

Mai întâi, trebuie să facem loc pentru restanţele de luni, din tenis. Almagro a învins în cinci seturi, iar Dolgopolov n-a avut nicio emoţie, câştigând în trei seturi. Biletul de marţi avut şi el o amânare, tocmai la meciul din tenis dintre Wozniacki şi Paszek, întrerupt la 2-2 în primul set. Bukhara s-a impus cu 1-0 în campionatul Uzbekistanului şi s-a încadrat perfect în pontul de sub 2,5 goluri, iar în Paraguay, din cele două jocuri luate la minimum trei reuşie, a ieşit doar unul. Cerro Porteno a zdrobit pe Nacional, scor 5-0, iar în meciul dintre echipele cu cele mai mari medii de goluri, Indepiendente-Rubio, a fost doar 1-0.

BILETUL ZILEI

Germania-Italia 1 cotă 1,90

Univ. de Deportes-Sporting Cristal peste 2,5 cotă 1,85

Paire-Dolgopolov 2 cotă 1,50

Benneteau/Mahut-Sa/Soares 1 cotă 1,35

Germania are o generaţie de jucători foarte talentată şi ar trebui să reuşească să ajungă măcar în finală. Italienii au avut două zile de odihnă mai puţin, un lot mai subţire şi ceva absenţe anunţate, plus oboseala acumulată din cauza faptului că au jucat şi prelungiri în sferturi. Tot în fotbal, dar în Peru, în meciurile jucate de Sporting Cristal se lasă cu ploaie de goluri. Atenţia este mutată către tenis, unde Dolgopolov e în mare formă şi are o cotă bună (1,50), iar la dublu, perechea Benneteau/Mahut e mult mai închegată decât cea dintre Sa şi Soares.Cota finală ajunge la 7,11.

Citit 4595 ori Ultima modificare Miercuri, 27 Iunie 2012 12:49