Biletul zilei - Final de iulie

Şansele noastre la biletul de vineri, cu o cotă de 6,86, au fost năruite în finalul unui singur meci: Atvidaberg-Orebro (1-1), acolo unde ultima clasată a egalat în deplasare o formaţie care nu avea probleme de obicei pe teren propriu. În rest, totul a ieşit lejer: Auxerre a debutat cu brio în liga secundă franceză, 2-0 cu Nimes, Longford s-a impus cu 3-1 în deplasare pe terenul „codaşei” Galway, iar la meciul din Norvegia, dintre Stromsgodset şi Freadikstad (5-0), s-au marcat nu mai puţin de cinci goluri, deşi erau de ajuns şi trei pentru pontul nostru.

BILETUL ZILEI

AS Monaco-Tours   1    cotă 1,70)

Ufa-Energia    sub 2,5 goluri    (cotă 1,70)

Keflavik-Grindavik   mai multe goluri în repriza a2a     (cotă 2,15)

Argumentaţie

Penultimul bilet din luna iulie propune o cotă totală de 6,21. AS Monaco este una dintre formaţiile favorite la promovare şi ar trebui să debuteze cu dreptul, la fel ca rivala Auxerre. În liga secundă din Rusia, FC Ufa şi Energia sunt două specialiste în partide cu goluri puţine, iar pentru 1,70, chiar merită jucat pontul. A mai rămas duelul din Islanda dintre Keflavik şi Grindavik, unde ambele formaţii înscriu în proporţii mult mai mari în repriza secundă faţă de prima. Condiţia ca acest pont să iasă este ca numărul golurilor marcate în cel de-al doilea mitan să-l depăşească pe cel din primele 45 de minute.

Citit 4054 ori Ultima modificare Duminică, 29 Iulie 2012 15:41