Biletul zilei - Blestemul lui August

Până se încălzesc să înceapă marile campionate din Europa, suferim într-una la câte un meci care ne face să aruncăm la coş biletul întreg. Din nou, ne-am oprit la un meci, la duelul dezechilibrat, cel puţin pe hârtie, dintre Millwal şi Crawley din Cupa Ligii, încheiat la egalitate după cele 90 de minute regulamentare. Am reeditat cu succes pontul din tenis la duelul dintre Haas şi Nalbandian (1,50), iar cele din liga secundă braziliană au ieşit din nou la perfecţie. Criciuma a învins cu 4-3 pe America RN, iar Vitoria a trecut şi mai lejer de Guarantingueta, 2-0, scor stabilit încă de la pauză.

BILETUL ZILEI

Vasco Da Gama-Coritiba 1 (cotă 1,55)

Figueirense-Santos X2 (cotă 1,45)

Sirius-Hammarby 2 (cotă 1,70)

Deportivo Savio-Real Espana sub 2,5 goluri (cotă 1,72)

Avem de recuperat şi nu putem sta cu mâinile în sân, după ce în luna August au decurs unele meciuri alese de parcă am fi urmăriţi de un blestem. În Brazilia, Vasco Da Gama evoluează foarte bine pe teren propriu, iar Coritiba e un adversar modest, din partea a doua a clasamentului. Din aceeaşi ligă, una dintre codaşe, Figueirense întâlneşte pe Santos, care este în revenire de formă după un start groaznic de sezon. În Cupa Suediei, Hammarby din liga secundă va întâlni o echipă din liga a treia, iar în Honduras, Real Espana este o specialistă a meciurilor cu goluri puţine. Cota finală este de 6,57.

Citit 4992 ori Ultima modificare Miercuri, 15 August 2012 20:55