Biletul zilei - Bani multiplicaţi

Ne merge destul de bine în luna septembrie, tocmai am mai consemnat un bilet câştigător cu o cotă de 6,32. Nu degeaba am îndemnat la pariuri pe Slask contra celor de la Belchatow. După victoria din campionat, campioana en-titre a Poloniei a câştigat, scor 3-0 şi în Cupa Poloniei. Aproape la fel de comod s-a impus şi Leverkusen în confruntarea din deplasare cu Augsburg. După ce au condus cu 3-0 la pauză, oaspeţii au redus din turaţie, iar în cele din urmă s-a încheiat 3-1 pentru Leverkusen. Nici la Norwich – Doncaster nu am stat cu griji, deşi gazdele au învins cu 1-0, golul fiind marcat încă din prima repriză.

BILETUL ZILEI

Real Madrid B - Ponferradina 1 (cotă 1,70)

Nordsjaelland - Esbjerg 1 (cotă 1,70)

Limerick - Athlone 1 (cotă 1,25)

Dinamo Kiev - Zorya 1/1 (cotă 1,50)

Nu există niciun dubiu că Real Madrid e un club foarte mare, astfel că şi echipa a doua este una puternică, mai ales că întâlneşte pe teren propriu pe Ponferradina, una dintre codaşele ligii secunde spaniole, fără niciun punct scos din deplasări. Campioana Danemarcei, FC Nordsjaelland, nu-şi mai permite paşi greşiţi, iar meciul cu Esbjerg, până de curând ultima clasată din ligă, pare prilejul perfect pentru revenire. După o pauză de câteva săptămâni, am revenit din nou la Limerick, o echipă care nu ne-a dezamăgit niciodată când am mizat pe victoria sa. A mai rămas jocul din Ucraina, acolo unde Dinamo Kiev înfruntă pe Zorya pe care trebuie să o învingă fără probleme, pentru a putea profita de duelul dintre locurile 1 şi 2, Şahtior - Dnepr. Cota finală este de 5,42.

Citit 4725 ori Ultima modificare Joi, 27 Septembrie 2012 23:11