Oţelul II, înfrângere la Miroslava

O înfrângere neaşteptată în etapa a X-a a Ligii a III-a. Oţelul II s-a deplasat la Ştiinţa Miroslava. Deşi până cu o etapă în urmă moldovenii nu ştiau cum arată o victorie, aceştia au înregistrat-o pe cea de-a doua. Şi tocmai împotriva echipei noastre - mult mai bine cotată. A fost 1-0 pentru gazde, printr-un gol marcat în ultimele minute (90+4); în urma unui corner, Cruceanu a marcat în colţul scurt.

Oaspeţii au avut câteva situaţii de a înscrie, însă execuţiile lui Gohoreanu, Ousmane, Benga sau Chipirliu nu au putut fi concretizate pe tabela de scor.

„Am jucat pe un teren impropriu, gazdele adaptându-se mai rapid. La ora actuală, echipa din Miroslava s-a întărit, punând probleme adversarelor, în special pe teren propriu. Nu-i mai puţin adevărat că şi noi am greşit, în special la finalizare”, ne-a declarat antrenorul Damian Băncilă.

A evoluat formaţia: Vlasie - Marus, Benga, Cojoc, Ciurea - Miron, Manea, Adăscăliţei - Buş, Ousmane, Gohoreanu. După pauză au mai jucat: Chipirliu, Şt. Lupu, Cenk şi Dajbog.

În următorul meci (9 noiembrie), Oţelul II va primi vizita echipei Ceahlăul II.

* Celelalte meciuri ale acestei runde s-au încheiat cu următoarele rezultate: Ceahlăul II - Young Stars Panciu 2-0, Sporting Suceava - SC Bacău 1-2, FCM Dorohoi - Petrotub Roman 5-3, Bucovina Rădăuţi - CSM Moineşti 4-2 şi Aerostar Bacău - Kosarom Paşcani 1-0.

Conduce SC Bacău - 19 p, urmată de Moineşti şi Paşcani - câte 17 puncte. OŢELUL II are 13 puncte şi a coborât pe locul al VI-lea.

Citit 1027 ori Ultima modificare Duminică, 04 Noiembrie 2012 14:19