Biletul zilei: Dezamăgiţi de favorite

Am lăudat degeaba echipele puternice din Spania. Real Madrid şi Malaga ne-au dezamăgit complet la partidele din returul Cupei Regelui. Realul s-a relaxat cu Alcoyano şi a fost 0-0 la pauză, iar noi mizasem pe două goluri marcate în prima repriză, în timp ce Malaga a pierdut pe teren propriu cu o echipă din liga a treia. În schimb, Osasuna s-a impus, scor 2-0 cu Sporting Gijon, şi s-a calificat mai departe, iar din Germania pontul zilei Hannover - Greuther Furth a ieşit fără nicio emoţie, gazdele impunându-se cu 2-0.

BILETUL ZILEI

Rennes - Troyes 1 (cotă 1,40)

Rapid - Astra oaspeţii marchează (cotă 1,32)

Hertha - FC Koln 1 (cotă 1,65)

Celta Vigo - Almeria 1 (cotă 1,85)

Astra are o medie incredibilă de goluri marcate, iar după plecarea lui Stelea de pe banca tehnica a reuşit să înscrie în fiecare meci. Rennes e mult mai interesată de a merge mai departe în Cupa Franţei decât Troyes, având ca obiectiv calificarea într-o cupă europeană. Hertha merge foarte bine în meciurile de pe teren propriu, iar FC Koln e o formaţie debusolată după retrogradare, cu multe fluctuaţii în rezultate. A mai rămas meciul dintre Celta Vigo şi Almeria, acolo unde gazdele trebuie să recupereze două goluri pentru calificare, având în faţă un adversar din ligă inferioară. Cota finală ajunge la 5,64.

Citit 4564 ori Ultima modificare Miercuri, 28 Noiembrie 2012 15:23