Biletul zilei - Ploaie de goluri

N-am început săptămâna aşa cum ne-am dorit, dar avem timp să ne repliem. Chiar dacă Asteras Tripolis a câştigat pe terenul ultimei clasate din Grecia, iar Anorthosis şi-a păstrat invincibilitatea de pe teren străin şi după meciul cu Alki Larnaca, n-a fost de ajuns să ne multiplicăm investiţia. AS Monaco a ratat şansa de a trece pe primul loc în liga secundă, chiar dacă a şi condus în meciul de pe teren propriu cu Laval, scor final 1-1, iar la Getafe – Granada am fost loviţi de soartă, statistica fiind aruncată la coş de cele trei goluri marcate până în pauză (2-1 la pauză, 2-2 final).

BILETUL ZILEI

Chelsea – Southampton peste 2,5 (cotă 1,45)

Manchester Utd – West Ham 1D (cotă 1,75)

Anderlecht – Gent 1 (cotă 1, 35)

Fiorentina – AS Roma peste 2,5 goluri (cotă 1,45)

Barcelona – Malaga 1 (cotă 1,17)

De când a venit Benitez la cârma echipei, celor de la Chelsea le-a crescut considerabil media de reuşite, iar adversarul de azi, Southampton, este trupa cu cea mai mare medie de goluri în meci, după Manchester Utd. Că tot veni vorba de echipa lui Ferguson, Man.Utd este o maşinărie de goluri, iar faptul că în tur a fost 2-2 cu West Ham ne face să mizăm pe cel puţin câte o reuşită pe repriză a gazdelor. Anderlecht e mare favorită cu Gent, trupă ieşită total din formă în acest sezon, în tur încheindu-se nedecis, scor 1-1. AS Roma şi Fiorentina sunt două dintre cele mai spectaculoase echipe din Serie A, atipice stilului italian, anunţându-se o ploaie de goluri. A mai rămas meciul din Cupa Spaniei dintre Barcelona şi Malaga, fix reeditarea duelului din ultima etapă, atunci când catalanii au câştigat, scor 3-1, în deplasare. Cota finală ajunge e de 5,81.

Citit 4196 ori Ultima modificare Marți, 15 Ianuarie 2013 16:17