Biletul zilei - Armenia, favorita noastră

N-a fost un weekend plăcut pentru pariori, prea multe surprize şi prea multe bătăi de cap. Lille a pus capăt speranţelor de Europa după ce s-a împiedicat acasă cu Troyes (1-1), deşi erau toate premizele pentru o victorie. La Man. Utd a fost o chestie de neşansă. Am mizat că «diavolii» lui Ferguson vor marca în ambele reprize, dar au ratat în prima repriză cât alte echipe într-un campionat întreg. Am bifat corect celelalte două ponturi, Lorient a marcat în meciul de acasă cu Rennes, scor 2-2, iar Arouca a învins fără griji, scor 3-0 pe Guimaraes B.

BILETUL ZILEI

Luxembrug - Armenia 2 (cotă 1,65)

TSN - Rhyl 1 (cotă 1,35)

Ballymena - Donegal peste 2,5 (cotă 1,55)

Port Vale - Wimbledon 1 (cotă 1,50)

Argumentaţie

Armenia a devenit o echipă serioasă, a fost aproape să se califice la ultimul turneu final, după ce a lăsat Rusia acasă, iar faptul că duelul cu Luxemburg se dispută pe teren neutru ne încântă să mizăm pe victoria armenilor. TNS n-ar trebui să aibă probleme în a trece mai departe în Cupa Ţării Galilor, iar Port Vale evoluează pe teren propriu contra ultimei clasate şi trebuie să câştige pentru a-şi consolida locul de promovare ocupat în acest moment. A mai rămas duelul din Irlanda de Nord, dintre Ballymena şi Donegal, acolo unde se lasă cu multe goluri de obicei. Suntem la a doua încercare la acest meci, prima oară a fost amânat, iar de regulă partidele amânate ne-au fost favorabile când s-au disputat. Cota finală ajunge până la 5,17.

Citit 4052 ori Ultima modificare Luni, 04 Februarie 2013 15:25