Biletul zilei - Mai există un trofeu şi pentru Arsenal

Cea mai ciudată seară de Europa League am prins-o din plin la biletul de joi, când am pierdut mai rău decât ne-am fi gândit vreodată. Am mizat pe gol marcat de Fenerbahce la Borisov, dar Meireles a fost eliminat încă din minutul 4 şi turcii s-au mulţumit cu 0-0 în condiţiile date. Atletico a comis-o şi mai tare, 0-1 acasă contra ruşilor de la Rubin Kazan, cu tot cu Falcao pe teren şi un om în plus vreme de o repriză. Doar Tottenham a corespuns, a câştigat, scor 2-1, cu Lyon, iar Dnepr s-a făcut de râs la Basel, scor 0-2.

BILETUL ZILEI

Arsenal - Blackburn 1 (cotă 1,30)

Dortmund - Frankfurt peste 2,5 goluri (cotă 1,45)

Montpellier - Nancy 1 (cotă 1,50)

Catania - Bologna 1X (cotă 1,26)

Maritimo B - Atl. Portugal sub 2,5 goluri (cotă 1,50)

Trebuie să ne repliem după o zi total nefastă. Arsenal are şansa de a câştiga un trofeu anul acesta prin intermediul Cupei, mai ales că sorţii i-au fost favorabili până acum şi va evolua cu Blackburn, din liga secundă, chiar pe teren propriu. Când joacă Dortmund te gândeşti automat la spectacol, aşa cum a fost în toate meciurile oficiale din 2013 ale Borussiei, în care s-au marcat de fiecare dată minimum trei goluri, iar adversarul este unul pe măsură. Montpellier a câştigat ultimele şase meciuri de pe teren propriu şi doar un succes contra ultimei clasate, Nancy, îi mai poate duce în Europa pe Belhanda şi compania. La fel şi Catania, e o trupă solidă pe teren propriu, de pierdut nu e cazul cu Bolgona, iar Maritimo B din liga secundă portugheză s-a abonat la partide cu goluri puţine. Cota finală este de 5,34.

Citit 3583 ori Ultima modificare Sâmbătă, 16 Februarie 2013 08:30