Biletul zilei: Am făcut bani!

Ne-am propus să scoatem bani de pe urma biletelor din weekend şi chiar am reuşit. Am jucat două bilete şi ne-a ieşit cel jucat prudent, la o cotă de 5,27. Arsenal, Benfica, FC Porto şi Dinamo Moscova şi-au câştigat meciurile, iar la Mogren – Grbalj a fost 0-1, perfect pentru a se încadra în pontul nostru de sub 2,5 goluri. La celălalt bilet, unde am vrut să dăm lovitura (am jucat cotă 30!), am fost trădaţi de statistică, la meciurile Nice – Marseille şi Swansea – Tottenham nu s-au marcat mai multe goluri în repriza a doua, dar am prins cote frumoase la Stuttgart – Dortmund şi Chievo – Milan.

BILETUL ZILEI

Cornere/ Bayern – Juventus  1 (cotă 1,80)

Honefoss – Stromsgodset peste 2,5 goluri (cotă 1,80)

Torpedo Moscova – Spartak Nalchik sub 2,5 goluri (cotă 1,55)

Middlesbrough – Peterborough cel puţin un gol în r2 (cotă 1,20)

Argumentaţie

La sfertul din Liga Campionilor, dintre Bayern şi Juventus, este clar că oaspeţii vor încerca să plece cu cât mai puţine goluri încasate, dacă se poate chiar niciunul şi vor scoate mingea în corner foarte uşor, ceea ce ne duce cu gândul la cota de 1,80 pentru „mai multe cornere Bayern”. Stromsgodset din Norvegia e prin tradiţie o echipă ofensivă şi meciul cu Honefoss pare la îndemână pentru a se marca cel puţin de trei ori. În liga a doua din Rusia, Torpedo Moscova, echipă aflată în derivă, primeşte vizita celor de la Spartak Nalchik, specialişti în meciuri cu puţine goluri, în deplasări. A mai rămas meciul din liga a doua engleză, acolo unde pariem pe cel puţin un gol înscris în repriza a doua, aşa cum e specificul echipelor şi chiar al campionatului. Cota finală ajunge până la 6,02.

Citit 6907 ori Ultima modificare Luni, 01 Aprilie 2013 16:22