Biletul zilei - Ne-a lipsit un gol

Real Betis şi Deportivo ne-au scos peri albi la biletul de luni, după ce au remizat scor 1-1, scor stabilit încă din minutul 49, în condiţiile în care noi am mizat că se vor marca minimum trei goluri. Am prins super-cotă de 2,37 la Aston Villa – Sunderland, scor 6-1, plus victoriile obţinute de Benfica şi Pandurii pentru un câştig ce părea ca şi făcut.

BILETUL ZILEI

Buducnost – Grbalj sub 2,5 goluri (cotă 2,00)

Juan Aurich – Alianza Lima 1 (cotă 1,75)

Triglav – Maribor 2 (cotă 1,60)

Pretoria – Wits sub 2,5 goluri (cotă 1,55)

Dacă tot am pierdut luni la un gol pe care l-am aşteptat aproape o repriză, de această dată am ales două meciuri de sub trei reuşite. Grbalj e specialista din Muntenegru la partidele din deplasare, aşa cum a fost la toate meciurile de până acum, mai puţin în prima etapă. Tot cu sub 2,5 goluri ne orientăm şi în Africa de Sud la duelul dintre Pretoria şi Wits, ambele aflate în coada clasamentului golurilor marcate. Maribor a cam rezolvat-o în campionat, s-a instalat pe primul loc şi are 10 puncte avans, astfel că miza pe final de sezon a rămas Cupa Sloveniei, iar meciul cu Triglav pare la îndemâna celei mai bune echipei din ţara lui Stromajer. A mai rămas duelul dintre Juan Aurich şi Alianza Lima, acolo unde gazdele, care formează unul dintre cele mai importante cluburi din Peru, poate urca în clasament, având în vedere forma foarte slabă a oaspeţilor. Cota finală ajunge până la 8,68.

Citit 5489 ori Ultima modificare Marți, 30 Aprilie 2013 15:12