VOLEI/ Arcada a câștigat toate punctele, dar nu fără mari emoţii

Bucuria victoriei pentru Arcada Galați

Voleibaliștii de la Arcada au câștigat, sâmbătă seara, cu Unirea Dej, scor 3-1, într-o partida contând pentru etapa a 17-a a Diviziei A1. Meciul a fost un adevărat derbi pentru locul șase, ambele formații aflându-se înainte meciului la egalitate de puncte pe poziţiile 6-7 ale clasamentului.

Arcada a avut din nou fluctuaţii mari în joc. A evoluat foarte bine în primul set, pe l-a câştigat cu 25-14, dar l-a pierdut pe următorul cu 22-25, după ce a condus cu 8-2 şi 17-13. A revenit la conducere după 25-18 în actul trei, apoi a dat din nou mari emoţii susţinătorilor săi din sala "Dunărea". Gălăţenii au fost conduşi în setul patru cu 13-16, reuşind să revină şi să câştige toate cele trei puncte puse în joc în prelungirile setului, cu 28-26.

În etapa următoare, Arcada va juca, sâmbătă, 21 februarie, cu Steaua București.

Citit 811 ori Ultima modificare Duminică, 15 Februarie 2015 15:03